Laboratorios Babé PROTEOGLYCAN F+F Ампули

2×2 мл

449.00 ден

Категории: , , ,

Опис

BABÉ Протеогликан Ф+Ф ампулите ја обновуваат еластичноста и цврстината на кожата и овозможуваат висок степен на хидратација. Лесна текстура, за сите типови на кожа, без мирис. Активната компонента Аргирелин овозможува ефект налик на ботокс. Отворете ја ампулата, нанесете ја посакуваната количина и втријте до целосна апсорпција. Совет: Протресете пред употреба. По отворање искористете го растворот во рок од 48 часа. Дерматолошки тестирано.

Аргирелин 5%

Природен комплекс за хидратација 5%

Протеогликани 1%

Глицерин 1%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.