Laboratorios Babé Purifying Cleansing Gel Гел за чистење на лице

200 мл

790.00 ден

Опис

Кератолитичкото дејство спречува запушување на порите. Контролира зголемена продукција на себум и сјај. Помага во контрола на раст на бактерии. Пенаст гел кој ги отстранува нечистотиите од лицето. Не ја иритира кожата. pH 5.

Совет: Нанесете го наутро и навечер на лицето и вратот со нежна масажа и исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очи.

Дерматолошки тестирано.

Состав:

Цитобиол Iris (Iris екстракт, цинк сулфат, Витамин A) 2%
Салицилна киселина 0.2%
Цинк PCA 0.02%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.