Laboratorios Babé Шампон против себореичен дерматит на скалпот за бебиња и деца

200 мл

730.00 ден

Опис

Помага во контролирање на лупење на кожата на главата кај бебињата. pH 5. Делува врз факторите кои предизвикуваат појава на теменици. Се грижи и го негува скалпот и косата.

Дерматолошки тестирано.

Педијатриски тестирано.

Начин на употреба: 2-3 пати неделно. Се нанесува на влажна коса/кожа на скалпот, нежно се масира скалпот и темелно се плакне со вода. Да се избегнува контакт со очи. Се перпорачува да се комбинира со BABE EXTRA MILD SHAMPOO.

Состав:

Дериват на ундециленска киселина 4%
Регенератор за коса 2.2%
Невен 1%
Салицилна киселина 0.5%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.