Laboratorios Babé Super Fluid Sunscreen SPF 50 Супер флуид за лице со заштитен фактор SPF 50

50 мл

1,270.00 ден

Категории: , ,

Опис

Широк спектар на заштита (UVA-UVB + IR-A + сина светлина) за секој тип на кожа, како и за осетлива кожа. Водоотпорен. Има хидрирачко дејство. Карнозинот кој е дел од составот штити од ДНК оштетување, има антиоксидативно дејство како и дејство против загадување.

Совет: Нанесете подеднакво на лицето и вратот во количина соодветна за површината која ќе ја покриете.

Дерматолошки тестирано.

Состав:

Филтри за заштита од сонце SPF 50
Карнозин 0.2%ж
Хијалуронска киселина 0.1%

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.