LaVita Agro Органско Eтерично масло од Лаванда

Органско етерично масло од Лаванда Ангустофолиа
100% чисто, Без никакви хемиски додатоци

10 мл

700.00 ден

Опис

Карактеристики и придобивки

 • Ублажува стрес и реласкира. се користи против стрес, немир, депресија, возбуда.
 • Подобрува спиење и ја намлува несоница
 • Има балансирачки својства што ги смируваат умот и телото
 • Чисти и смирува иритации на кожата – акни, егзема, чешање, воспаление, рани, болни удари, дерматитис,
 • Анти-бактериски својства
 • Намалува акни, смирува чувствителна кожа и помага при заздравуање на изгореници и рани
 • Има смирувачко дејтво на кожата после сончање
 • Терапевски цели – Помага при грчеви во мускулите и укоченост
 • Помага при проблеми предизвикани од невроза: астма, дигестивни грчеви, гадење, мигрена, екстрасистоли
 • Антиоксиданс – го освежува и прочистува воздухот

Предложени употреби 

Лавандула Ангустофоила е исто така позната како вистински лавандер или Англиска лаванда. Потекнува од Медитеранот и преферира почви каде има суви лета и влажни зими. Лавандата е една од водечките билки во модерната ароматерапија. Неговата целосна безопасност и одлична толеранција, заедно со несомнената ефикасност, придонесоа за нејзината примарна улога во сите ароматични третмани или локално. Поради широкиот спектар на примени и многубројните придобивки лавадата се смета за задолжително масло кое треба да се чува при рака.

Локално: Нанесете 2-4 капки директно во саканата област. Разредување не е потребно, освен за најчувствителната кожа. Користете по потреба.

Ароматични: Дифузирајте до 1 час 3 пати на ден. Дифузирајте неколку капки od Helichrysum Italicum цветно масло во распрскувач, инхалатор или дифузер.

Апликации

 • Додадете неколку капки во лосиони, шампони и производи за нега на кожата за арома, релакисрање и повеќе младешки тен.
 • За опуштање на мускули и спортски повреди нанесете неколку капки диркено на саканата област
 • Додадете 4 капки лаванда и 1 чаша морска сол во бања за да создадете релаксирачка околина.
 • За лераксирање и смирување нанесе на вратот или масажа на грбот.
 • Користете ја лавандата како дел од рутината за спиење со тоа што ќе на нанесете на дното на нозете или ќе капнете на вашиот кревет.
 • Додадете го во комплекс V-6 ™ растително масло и нанесете локално за да ја смирите кожата по еден ден на сонце.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.