LaVita Agro Органско Етерично масло од Смиљ

Органско етерично масло од Смиљ (Helichrysum Italicum)
100% чисто, Без никакви хемиски додатоци

1,750.00 ден

Опис

Карактеристики и придобивки

  • помага во промовирање на здравјето на клетките со поттикнување на процесот на природна регенерација на кожата
  • Помага во подмалдување на кожата, ги намалува брчките
  • Со регенрација на тивата и козата помага за задравување на рани, изгореници, лузни и инфекции на кожата.
  • Инстантно запира крварење
  • Помага при воспаленија и оток од спортски повреди и ја налува болката
  • Помага при настинки, кашлица и синусни инфекции

Предложени употреби 

Името “helichrysum” потекнува од грчкиот збор „хелиос“, што значи сонце, и „хрисос“, што значи злато, осврнувајќи се на бојата на цвеќето. Маслото од Helichrysum често се користи за да се спречат знаци на стареење и се нарекува „Вечен цвет“ заради неговите подмладувачки придобивки за кожата и можноста за подобрување на тен. Најчесто се наоѓа во медитеранска климата бидејки преферира сончеви и суви почви.

Етеричното масло од Helichrysum поради мокта на регенрацијаа на тика и клети се користи првенствено за козметички цели. А исто така резултира со многу здравствени придобивки.

Локално: Нанесете 2-4 капки директно во саканата област. Разредување не е потребно, освен за најчувствителната кожа. Користете по потреба.

Ароматични: Дифузирајте до 1 час 3 пати на ден, Дифузирајте неколку капки od Helichrysum Italicum цветно масло во распрскувач, инхалатор или дифузер.

Апликации

  • Додадете Helichrysum во вашиот дневна рутина за нега на кожата за подобрување на изгледот на кожата.
  • Дифузирајте ја инспиративната арома за време на работата или студирањето.
  • Користете ги придобивките за чистење на Helichrysum со додавање на неколку капки на ноќното средство за чистење на лицето
  • Измешајте 1-2 капки со комплекс V-6 ™ растително масло и користете во релаксирачка масажа.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.