LITTLE SIBERICA Бебешки гел за туширање

250 мл

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИДРОЛАТ ОД ЛИПОВ ЦВЕТ • КАНТАРИОН • БОРОВИ ИГЛИ

470.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од гелот на влажна кожа, тријте додека не се направи пена и исплакнете со вода. Погодно за новороденчиња.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, TILIA CORDATA FLOWER WATER*,SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE,  GLYCERIN**, COCAMIDOPROPYL BETAINE, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT*,  SODIUM CHLORIDE,  COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ,  LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID,  PARFUM, LIMONENE**.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.