LITTLE SIBERICA Бебешки сапун за секојдневна нега

500 мл

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
БЕЛА БРЕЗА • КОЗЈИ РОГОВИ • САПУНЧЕ

670.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина сапун на влажна кожа, тријте додека се направи пена и исплакнете. Повторете ја целата постапка, доколку е потребно.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF WATER*, GLYCERIN*,  SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, BIDENS TRIPARTITA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT ,SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, GERANIUM SIBIRICUM EXTRACTʷʰ, ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ, PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRAL**.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.