LITTLE SIBERICA Крема за пеленска регија со цинк оксид

75 мл

ОМЕКНУВАЊЕ • АНТИВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО
ЦИНК ОКСИД • БЕЛ СЛЕЗ • АЈДУЧКА ТРЕВА

370.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од кремата секогаш кога менувате пелена, особено пред заспивање. Погодна за новороденчиња.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ZINC OXIDE, OCTYLDODECANOL, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, GLYCERIN*, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, CERA ALBA*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER* ,POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ACHILLEA MILLEFOLIUM FLOWER EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTʷʰ, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH, HESPERIS SIBIRICA EXTRACTʷʰ, TOCOPHEROL, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSᵖˢ, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, GLYCERIN, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.