LITTLE SIBERICA MAGIC MITTENS Заштитна крема за раце

75 мл

ЗАШТИТА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ПЧЕЛИН ВОСОК • ШЕА ПУТЕР

300.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мало количество од кремата на бебешките раце, 30 минути пред прошетка. Погодно за бебиња од самото раѓање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, COCO-CAPYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE,, CETEARYL ALCOHOL, RICICNUS COMMUNIS SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, SORBITANE CAPRYLATE, CERA ALBA*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSᵖˢ, TOCOPHERYL ACETATE, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.