LITTLE SIBERICA POLAR BEAR Бебешка загревачка крема за стапала

75 мл

ЗАГРЕВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД БОРОВИ ИГЛИ • МАСЛО ОД МАКАДАМИА • БОРОВО МАСЛО

375.00 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од кремата, на чисти и суви стапала и нозе, со нежно масирање. Не нанесувајте на оштетена, иритирана или воспалена кожа.

 

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BYTYROSPERUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, SORBITAN CAPRYLATE, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, ABIES SIBIRICA NEEDLE OIL, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, CAMPHOR, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ, PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRAXTʷʰ, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL- 6 ESTERSᵖˢ, XANTHAN GUM, TOCOPHERYL ACETATE, VANILLYL BUTYL ETHER, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, BENZYL ALCOHOL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, SODIUM HYDROXIDE, LIMONENE, CL 75810.

 

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.