LONG POSITIVE HYPER PROTEIN 9+, 500mg

HYPER PROTEIN 9+, веганска протеинска суперхрана од 100% органско потекло.

Функција на производот:
Обезбедува комплетен протеински состав, присуство на сите 21 есенцијани и неесенцијални
аминокиселни, допринесува за раст и одржување на мускулната маса, помага во закрепнување на
мускулите и одржување на здрави коски, допринесува за подобрување на физичките
перформанси и издржливоста при интензивни вежби и спортска активност, ја зајакнува
кардиореспираторната кондиција, ги поддржува имунолошкиот, ендокриниот и нервниот систем,
допринесува во намалување на акумулација на масти во телото, доринесува за зголемено
искористување на енергијата, помага во регулирање на метаболизмот и контрола на чувството на
глад, ја подобрува концентрацијата и помнењето и го помага организмот во адаптација на
состојби на физички и ментален стрес.

3,750.00 ден

Опис

  1. За кого е наменет:
    млади и воздрасни луѓе, професионални спортисти, рекреативци, луѓе со активен животен стил,
    неактивни луѓе и постари лица кои сакаат да го подобрат физичкото, ментално и когнитивно
    здравје, вегани, вегетеријанци и сите оние кои се грижат за своето здравје и сакаат да се
    чувствуваат подобро

Состав:
Составен е од 8 внимателно одбрани протеини од растително потекло ( тиква, лен, чиа,
сончоглед, пченична трева, моринга, грашок и ориз ), 4 енергични адаптогени билки ( сибирски
женшен, шисандра, родиола, ашваганда ), 3 медицински печурки ( реиши, чага, кордицепс ), МЦТс
– триглицериди на заситени масни киселини со среден ланец од кокосово масло, авокадо и
баобаб.
Производот е богат со протеини, витамини, минерали, фитонутриени, антиоксиданти и
претставува природен извор на енергија.

Производот не содржи гмо, додатен шеќер, засладувачи, глутен, соја и адитиви.

Со својот состав од исклучиво растително потекло, производот е подобен за вегани и вегетаријанци, како и
индивидуи со нетолеранција кон лактоза и глутен.

Начин на употреба:
Производот се користи како додаток во исхрана растворен во напиток ( вода, чај, млеко, смути,
сок од овошје, или зеленчук ), или како додаток во каши, супи, пецива, торти и колачи
Препорачана дневна доза 1-3 мерици. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Количина 500г – 50 мерици

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.