MÁDARA Acne Ролон Серум со 2% салицилна киселина против акни

ПРОЧИСТУВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ
САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАТИЧНИ КЛЕТКИ ОД СМРЕКА

8 мл

670.00 ден

Категории: , ,

Опис

Ставете ги дамките под контрола со овој моќен концентрат, формулиран со салицилна киселина (2%) и матични клетки од смрека. Помага во подобрувањето на состојбата на кожата склона на проблеми со смирување на воспаленијата и со минимизирање на појавата на нафрлања.

Погоден за тинејџери и возрасни. Невидлив на кожата.

 

СТАВЕТЕ ГИ АКНИТЕ ПОД КОНТРОЛА

Иновативна формула базирана на био-технолошки  комплекс за прочистување на кожата и добро познатата салицилна киселина.

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

-90% препорачале на друг*

-77% потврдиле почиста кожа

-69% велат дека кожата изгледа помалку мрсна

-43% потврдиле помалку комедони

*Дерматолошко тестирање, 30 пациенти со акни, 4 неделна употреба во комбинација со ACNE Intense Blemish & Pore Treatment.

Почиста кожа за 30 дена

  • Помалку комедони
  • Помалку иритации
  • Почиста кожа

КОНЦЕНТРИРАНА ЕМУЛЗИЈА

Растителни матични клетки

– Матичните клетки од северна смрека се централи на антиоксиданти и активни состојки кои смируваат несовршености.

Салицилна киселина (2%)

– Ексфолира и прочистува пори

СЕ БОРИ СО НАФРЛАЊАТА 

Совршено за:

  • Повремени исфрлања
  • Кожа склона на акни

Погоден за тинејџерски и возрасни акни.

Антимикробни растителни матични клетки

Матичните клетки од смрека се природни фабрики на моќни антиоксиданти од биоактивни состојки. Комбинирани со лишаи Уснеа и Исландски лишаи, матичните клетки од смрека формираат биоактивен комплекс со цврсти смирувачки, антимикробни и антиоксидантни ефекти.

ПОЧИСТА КОЖА ЗА 30 ДЕНА

  • Помалку нафрлања
  • Помалку комедони
  • Помалку себум

*Дерматолошко тестирање, 30 пациенти со акни, 4 неделна употреба во комбинација со ACNE Acute Roll-On.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете директно на акните и флеките. Нанесете повторно по 2 часа ако е потребно. Само за надворешна употреба. Избегнете го околуочниот и пределот околу усните. Користете во комбинација со ACNE Intense Blemish & Pore Treatment за најдобри резултати.

СОСТОЈКИ (INCI): ALCOHOL, ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, SALICYLIC ACID, ILEX PARAGUARIENSIS (MATE) LEAF EXTRACT, AQUA, POTASSIUM HYDROXIDE, CETRARIA ISLANDICA THALLUS (LICHEN) EXTRACT, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, JUNIPERUS COMMUNIS (JUNIPER) CALLUS CULTURE EXTRACT.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.