MÁDARA Bi-Phase Отстранувач на шминка со хиалуронска киселина

ПРОЧИСТУВАЊЕ • СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ВОДА ОД РОЗА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС

100мл

955.00 ден

Опис

Маслениот дел успешно и без проблем се справува и со најтешките задачи, отстранувајќи секаков вид на кармини, маскари, долготрајна шминка и физички филтри од заштитни креми без никаква потреба од јако триење на лицето, додека прочистувачкиот воден дел го плакне лицето и го остава перфектно исчистено.

Збогатен со хиалуронска киселина и хидролати од роза, хамамелис и синчец, нежната формула ја омекнува, смирува и балансира кожата, смирува иритации, ги намалува порите и ја зголемува хидратацијата.

5% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS NATURAL

СОСТАВ: ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, ISOAMYL LAURATE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, AQUA, CENTAUREA CYANUS FLOWER EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA LEAF WATER*, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, SODIUM CHLORIDE, TOCOPHEROL, SODIUM LEVULINATE, SODIUM BENZOATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM PHYTATE, LACTIC ACID, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT*, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Добро протресете пред секоја употреба, нанесете на вата и поминете ги очите, лицето и усните. Продолжете ја рутината со секојдневниот чистач. Погодно како прв чекор при двојно чистење.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.