MÁDARA Boost Hyaluronic Booster Серум за лице за хидратација

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ВИТАМИН Ц

25мл

1,530.00 ден

Само 2 останати во залиха

Категории: , ,

Опис

Формулиран со хиалуронска киселина и растителни шеќери кои се врзуваат со вода, овој хидрирачки концентрат помага да се обнови балансот на влажност во кожата и ја поддржува синтезата на есенцијални протеини.

Хиалуронската киселина помага да се подобри хидратацијата и спречува загуба на влажност, промовирајќи поцврст и помазен изглед на кожата. Формира слој кој ја задржува влажност, помагајќи да се заштити кожата од екстерни агресори и спречува нејзино сушење. Ја зајакнува кожната бариера за подобрена заштита и удобност.
Изострете ја вашата рутина за нега на лице

СУПЕР ДОЗА ОД АКТИВНИ СОСТОЈКИ КОИ ГО ЗАЈАКНУВААТ КОЛАГЕНОТ

Овој таргетиран бустер содржи сериозен хидрирачки удар, благодарение на растителните шеќери кои се врзуваат со вода и мултимолекуларнаста хиалуронска киселина. Ниско-молекуларната хиалуронска киселина работи длабоко во кожата со што го зајакнува колагенот, додека високо-молекуларната хиалуронска киселина формира хидрирачки заштитен слој, спречувајќи загуба на влажност и заштита на кожата од надворешни агресори.

ДЕРМАТОЛОШКИ ДОКАЖАНИ ИНСТАНТНИ РЕЗУЛТАТИ

+48% зголемена влажност*
24 часовно зајакнување* трае повеќе од 24ч
*дерматолошко тестирање, мерење на хидратацијата на кожата со инструменти

КОНЦЕНТРИРАНА МОЌ

–    Длабински рехидрира
–    Го зајакнува колагенот, промовирајќи цврста и мазна кожа
–    Ја зајакнува водената бариера на кожата
–    Заштитува од надворешни агресори

23% состојки од органско потекло
99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

СОСТАВ: CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, AQUA, GLYCERIN, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CELLULOSE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, XYLITYL, GLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, AROMA, XANTHAN GUM, GLYCERYL CAPRYLATE, XYLITOL, SODIUM HYALURONATE, ASCORBYL PALMITATE, RASPBERRY KETONE, SODIUM PHYTATE, CI 77491 (IRON OXIDE), POTASSIUM HYDROXIDE.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице и врат навечер, проследете со хидратантна крема. Користете го бустерот како базен слој во вашата нега за лице за максимална ефективност. За најдобри резултати, користете како курс третман од 10 ден, а потоа користете 2-3 пати неделно за да го поддржите ефектот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.