MÁDARA Deep Moisture Витаминско масло за лице и деколте за сува и зрела кожа

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД НОЌНИЧЕ • МАСЛО ОД ЛИСИЧИНКА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

1,840.00 ден

Само 2 останати во залиха

Категории: , ,

Опис

Оваа повеќенаменска мешавина на масла од семе од ноќниче, лисичинка и малина, комбинирана со волчји трн и шипинка кои се полни со витамини, овозможува супердоза на енергизирачки активни состојки чија мета се сувата и безживотна кожа и знаците на умор. Погодно за лице, деколте, тело и скалп.

Богато со Омега 3 и 6 масни киселини, помага да се подобри хидратацијата и да се зајакне бариерата на кожата. Витаминот Е ја подобрува секојдневната заштите од надворешните стресори. Збогатено со воздигнувачки мирисни ноти на цитрусни и жолти овошја, лесното и инстантно апсорбирачко масло ја ревитализира и омекнува кожата, оставајќи ја помазна и посјајна.

82% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

СОСТАВ: OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, BORAGO OFFICINALIS (BORAGE) SEED OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, DECYL COCOATE, UNDECANE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, ROSA CANINA (ROSEHIP) FRUIT EXTRACT, TOCOPHEROL, TRIDECANE, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, AROMA, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, LINALOOL, GERANIOL.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа. Користете го самостојно, или измешајте неколку капки во вашата крема за лице, или тело.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.