MADARA Feed Маска за сува и оштетена коса

1,530.00 ден

Опис

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ЛИСИЧАРКА • КОКОСОВО МАСЛО • ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН

Формулиран со уникатен екстракт од габи од Лисичарка, регенративни природни масла, фосфолипиди и микро кератин кои го зголемуваат сјајот, ја прават вашата коса посјајна, помека на допир и подобро заштитена од топлина и избледување на бојата.

ФУТУРИСТИЧКА НЕГА ЗА ОШТЕТЕНА КОСА

Од фенирање и хемиски третмани до оштетување од сонцето – вашата коса се справува со повеќе стресови секој ден. Тоа може да доведе до сувост, кршливост, губење на бојата и сјајот.

ДЛАБИНСКО ХРАНЕЊЕ

Оваа интензивна формула за хранење на косата ги содржи супер молекулите на природата кои и даваат нова надеж на косата. Збогатена со регенерирачки масла

Масла од ноќниче, авокадо, коскос и шеа путер ја спасуваат косата од екстремно сушење.

Габи од Лисичарка

Бета – глуканите за измазнување од габи од Северна Лисичарка помагаат во зајакнувањето на структурата на косата, обновувајќи го нејзиниот придоден, здрав сјај и подобрувајќи го отпорот.

НОВ ПОЧЕТОК

  • обновува оштетено влакно
  • заштита од топлина
  • против кршење
  • заштита на боја

НАПРЕДНИ СОСТОЈКИ

Екстракт од Лисичарка за измазнување

Полимерите за измазнување базирани на габи, го обвиткуваат влакното на косата.

Микро кератин

Микро кератинот пенетрира длабоко во косата и ги пополнува оштетените предели.

Фосфолипиди кои го зголемуваат сјајот

Фосфолипидите ја компензираат загубата на природно масло на коса, обезбедувајќи цврстина и интензивирајќи го сјајот на косата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на целата косата и нејзините краеви, претходно измиена и исушена со крпа. Оставете да делува 5 – 10 минути и исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CHANTHARELLUS CIBARIUS (CHANTERELLE) EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, GLYCERIN, BRASSICA ALCOHOL, PCA GLYCERYL OLEATE, SODIUM PCA, BRASSICYL ISOLEUCINATE ESYLATE, AROMA, COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL, HYDROLYZED KERATIN, XYLITYL, GLUCOSIDE, LACTIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, GUAR HYDROXYPROPYL TRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, ANHYDROXYLITOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SODIUM BENZOATE, XYLITOL, POTASSIUM SORBATE, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, PRUNUS AMYGDALUS (ALMOND) DULCIS OIL, TOCOPHEROL, CRAMBE MARITIMA (SEA KALE) LEAF EXTRACT, PHOSPHOLIPIDS, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, LINALOOL, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.