MÁDARA Intim Hyaluron Lactic Пена за интимна нега

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЧИЧОК

150 мл

1,100.00 ден

Категории: ,

Опис

Со нежна нега и почит кон вашата женственост, оваа деликатна, органски сертифицирана пена за чистење, ја прочистува интимната регија, оставајќи ја свежа, хидрирана и смирена.

Збогатена со органски екстракт од корен од чичок, познат по неговите анти-воспалителни својства, нежна формула која ја смирува кожата, овозможувајќи долготрајна удобност. Млечната киселина помага да се одржи природниот микробиом на кожата и pH балансот, додека хиалуронската киселина обезбедува дополнителна хидратација и нега, за да може да се чувствувате одлично во текот на целиот ден, секој ден.

Гинеколошки развиена. Клинички тестирана. Без сапун и алкохол во составот. Погодна за жени на секоја возраст.

10% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа и темелно исплакнете. Погодна за секојдневна употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM PCA, GLYCERIN, SUCROSE COCOATE, AQUA, AROMA, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, ARCTIUM LAPPA (BURDOCK) ROOT EXTRACT, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.