MÁDARA Micellar Water No-Rinse Мицеларна вода со хиалуронска киселина за сите типови на кожа

ХИДРАТАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС • ВОДА ОД РОЗА

400мл

1,505.00 ден

Опис

Чистач кој не се плакне ги остранува нечистотиите и шминката без да ја соголи природната заштитна бариера. Балансира, хидрира и ја смирува кожата во еден едноставен чекор. Формулирана со хиалуронска киселина, омекнувачки сок од алое вера и екстракт од корен од божур богат со антиоксиданси, оваа ицеларна вода ја хидрира, смирува кожата, правејќи ја чиста, свежа и свиленкасто мазна.

Совршена за сите типови на кожа. Погодна за користење околу очите.

16% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

СОСТАВ: ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, AQUA, GLYCERIN, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH-HAZEL) LEAF WATER, ROSA DAMASCENA (ROSA) FLOWER WATER, PAEONIA LACTIFLORA (PEONIA) ROOT EXTRACT, SODIUM LEVULINATE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM PCA, SODIUM BENZOATE, PROPANEDIOL, XYLITYL, GLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, LACTIC ACID, AROMA, SODIUM HYALURONATE, XYLITOL, PHRAGMITES COMMUNIS (REED) EXTRACT, PORIA COCOS EXTRACT, RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на вата, поминете го лицето, очите и усните. Користете наутро и навечер.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.