MÁDARA Smart Антиоксидантна маска за лице против стареење

ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ЈАГЛЕН • ЕКСТРАКТ ОД МОВ • ЕКСТРАКТ ОД ПАПРАТ

60мл

1,840.00 ден

Само 2 останати во залиха

Опис

Безживотен, уморен изглед? Запушени пори? Знаци на стареење? Потребно ви е закрепнување?
Дајте и на кожата “противотров” за загадување и против стареење со овој двонаменски третман, на основа на црна сибирска кал, активен јаглен и екстракти богати со антиоксиданти – лишаи, мов, папрат и вркута. Погодна за запушена, иритирана и кожа склона на несовршености. Обезбедува супер-доза на витамин А, витамин Б3 (ниацин), 17 амино-киселини и есенцијални  минерали кои делуваат во намалување на првите знаци на стареење и ја исполнуваат кожата со енергија и сјај. Отстранува наталожено надворешно загадување, прочистува пори и поттикнува клеточно обновување, оставајќи ја вашата кожа чиста, свежа и сјајна.

2% состојки од органско потекло
100% состојки од природно потекло

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа, оставете да делува 5-10 минути. Темелно исплакнете со топла вода, проследете со тонер и крема за хидратација. Користете 2-3 пати неделно.

СОСТОЈКИ: AQUA, SAPROPEL MUD, DIATOMACEOUS EARTH, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CHARCOAL POWDER, GLYCERYL STEARATE CITRATE, POLYGLYCERYL-3 STEARATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SPHAGNUM MAGELLANICUM (MOSS) EXTRACT, POLYPODIUM VULGARE RHIZOME (FERN) EXTRACT, SODIUM LEVULINATE, SODIUM ANISATE, GLYCERYL CAPRYLATE, XYLITYLGLUCOSIDE, XANTHAN GUM, SODIUM PCA, TOCOPHEROL, AROMA, PROPANEDIOL, ANHYDROXYLITOL, SODIUM PHYTATE, CITRIC ACID, XYLITOL, LACTIC ACID, LIMONENE.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.