MADARA SPF 30 Age Defying Крема за лице за заштита од сонце

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ЦИНК • ЕКСТРАКТ ОД ЛАЛЕМАНЦИЈА • МАСЛО ОД МАЛИНА

1,785.00 ден

Категории: , , ,

Опис

По скоро 5 години истражување, MÁDARA воведува безбедни и природни решенија за заштита од сонце, без да се загрозат свилените мазни, луксузни текстури или да создаде бел “oldschool” слој.

Додека негативните ефекти од изложеноста на UVB се појавуваат веднаш како сончаница, или изгореници од сонцето, поразителното влијание на UVA-зраците не е првично видливо, но се појавува по години на невнимателно изложување. Решението MÁDARA SPF30 комбинира заштита од широк спектар UVA/UVB со повеќе придобивки за нега на кожата – заштитена од изгореници и интензивно хидрирана, вашата кожа е помалку склона кон сушење, предвремено стареење, проблеми со пигментацијата и иритација.

Нема потреба од грижи на плажата со овој сертифициран природен крем со високи перформанси. Оваа крема содржи  патентирани матични клетки од северна Лалеманција, кои озовоможуваат хипер доза на моќни антиоксиданси за да се борат против број 1 непријателот на младешката кожа – слободните радикали.

Маслото од семе од малина и витаминот Е се здружуваат за SPF – Boosting и за враќање на силата, додека свиленкастата безбојна текстура ја прават заштитата на кожата пријатно искуство. Не дозволувајте темната страна на сонцето да завладее.

Обезбедува UVA / UVB заштита од широк спектар и спречува стареење. Совршен за на плажа и за сите видови активности на отворено.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете слободно пред изложување на сонце. Нанесете повторно пред пливање/миење и сушење со пешкир. Супер совет за урбани жители: користете секојдневно на делови од телото (рамена, нозе, раце) изложени на сонце пред да излезете на улиците.

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, ZINC OXIDE, ISOAMYL LAURATE, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERIN, SORBITAN OLIVATE, BEESWAX, LECITHIN, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, SILICA, AROMA, CELLULOSE, SODIUM CHLORIDE, SORBITAN CAPRYLATE, DRACOCEPHALUM RUYSCHIANA (DRAGONHEAD) CELL CULTURE EXTRACT, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, PROPANEDIOL, BENZOIC ACID, AQUA, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, POTASSIUM HYDROXIDE, GERANIOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.