MÁDARA Superseed Age Recovery Масло за лице за зрела кожа

ПРОТИВ БРЧКИ • ПРОТИВ СТАРОСНИ ДАМКИ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
МАСЛО ОД МОРКОВ • ДОМАТ • КАНТАРИОН • МАСЛО ОД ШИПИНКА

30 мл

3,380.00 ден

Категории: , ,

Опис

Овој потентен закрепнувачки третман за против стареење со 10 ретки, регенерирачки, суви масла, длабински ја подмладува и обновува уморната кожа.

Маслата од домат, боровинка, семе од морков, брусница, малина и јагода се полни со каротин и ја намалуваат соларната штета, реактивирајќи го регенеративниот ритам на кожата. Високо биоактивни анитоксиданти од семе од црна рибизла, кантарион и масло од волчји трн ги заштитуваат кожните клетки од надворешен стрес, додека маслото од шипинка ја обезбедува мегадозата на Про-ретинол А од природата – познат агенс за против стареење. Овие скапоцени арктички бобоинки и масла од семе од црвени зеленчуци ги намаалуваат знаците на фото-стареење, линии и брчки.

ОСОБЕНО КОРИСНИ ЗА оние со зрела и уморна кожа, линии и брчки, дамки од старост, белези, сува кожа и кревка кожа.

ВО ФОКУС:

СУВИ МАСЛА ОД СЕМЕ

SUPERSEED маслата содржат високо-активни суви масла, ладно цедени од семиња од разни арктички и северни бобинки и растенија. Маслата од семе содржат до 95% незаситени масни киселини, вклучувајќи ги и есенцијалните Омега 3 и Омега 6, за против стареење. Маслата од семе содржат висока концентрација на токоферол (витамин Е) и полифеноли кои овозможуваат силни антиоксидантни бенефити и помагаат да се намалат знаците на оштетување од сонце и стареење. Маслата од семе ја зајакнуваат бариерата на кожата и промовираат нејзина хидратација. Многу масла од семе содржат високи дози на витамин А, познат по намалување на знаците на фото-стареење, зачувување на колаген, корекција на темни дамки, намалување на белези и фини линии. Маслата од семе имаат одлични пенетрирачки својства; брзо се апсорбираат, овозможуваајќи удобно суво чувство.

ДО 95% ХИДРИРАЧКИ НЕЗАСИТЕНИ МАСНИ КИСЕЛИНИ, ОМЕГА 3/6 ЗА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ, АНТИОКСИДАНТИ И ВИТАМИНИ А И Е.

ПРЕПОРАЧАНО ОД BEATY BAZAAR

“Подмладувачко масло со природни антиоксиданти и про-ретинол А за против стареење.”

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Додадете неколку капки во вашиот производ за хидратација, или користете го самостојно наутро и навечер.

СОСТОЈКИ

10 Уникатни регенеративни, суви масла, добиени од масла од семе од домат, боровинка, морков, брусница, малина, јагода, црна рибизла, кантарион, волчји трн и шипинка, кои се богати со каротин.

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

  • За кој тип на кожа е овој производ најпогоден?
  • Кога да го користам овој производ во мојата секојдневна рутина?
  • Колку треба да нанесам од производот?
  • На која возраст би требало да почнам да го користам овој производ?

За кој тип на кожа е овој производ најпогоден?

– Age Recovery органското масло за лице е погодно за сите типови на кожа. Особено е корисно за оние со зрела и уморна кожа, линии и брчки, дамки од старост, белези, сува кожа и кревка кожа.

Кога да го користам овој производ во мојата секојдневна рутина?

– Нанесете неколку капки директно на лицето по чистење и тонирање, или измешајте ги во вашиот омилен производ за хидратација. Користете го секојдневно, два пати дневно, или навечер.

Колку треба да нанесам од производот?

– Нанесете неколку капки директно на лицето по чистење и тонирање, или измешајте ги во вашиот омилен производ за хидратација.

На која возраст би требало да почнам да го користам овој производ?

– Кога ќе ги забележите првите знаци на стареење, или кога веќе имате видливи знаци на старост за корекција.

СОСТОЈКИ (INCI): SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, DECYL COCOATE, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, RIBES NIGRUM (BLACKCURRANT) SEED OIL, ROSA CANINA (ROSE HIP) FRUIT OIL, SORBUS AUCUPARIA (ROWAN) FRUIT EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, DIHEPTYL SUCCINATE, FRAGARIA ANANASSA (STRAWBERRY) SEED OIL, AROMA, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA-BUCKTHORN) FRUIT EXTRACT, HYPERICUM PERFORATUM (ST. JOHN’S WORT) EXTRACT, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) SEED OIL, TOCOPHEROL, VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) SEED OIL, DAUCUS CAROTA (CARROT) SEED OIL, CAPRYLOYL GLYCERIN/SEBACIC ACID COPOLYMER, VANILLA PLANIFOLIA (VANILLA) BEAN EXCTRACT, VANILLIN, GERANIOL, CITRONELLOL, LINALOOL, CITRAL, LIMONENE.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.