MADARA VITAMIN C Илуминирачка крема за сите типови на кожа

ТОНИРАЊЕ • СЈАЈНОСТ
ВИТАМИН Ц • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ

50 мл

2,395.00 ден

Категории: , ,

Опис

Витаминот Ц е моќен антиоксиданс, кој се користи за нега на кожата и во дерматологијата за осветлување, подобрување на тенот на кожата и добивање на здрав сјај.

Формулиран со стабилизирана форма на витамин Ц, високоотпорен на оксидација, овој навлажнувач за зголемување на сјајот инстантно го оживува безживотниот и уморен тен, давајќи поизедначен тон на кожата. Помага во спречување на хиперпигментација и темни дамки.

Хиалуронската киселина дава интензивна хидратација, додека екстрактот од алги го зголемува ефектот на осветлување, правејќи ја кожата помека и измазнета, инфузирана со младешка свежина и прекрасен сјај. Погоден за сите типови на кожа.

8% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife

Како стаклено ѕвоно. Врз вашата кожа.

ПОДОБРУВАЊЕ НА ЕНЕРГИЈАТА И СЈАЈОТ

Вратете го сјајот на вашата кожа со витамин Ц, оваа легендарна состојка за нега на кожата е позната по своите осветлувачки, ревитализирачки и ефекти кои пркосат на возраста.

Формулиран со глукозид на аскорбинска киселина, високо активна и стабилизирана форма на витамин Ц, овој природен навлажнувач за лице поседува силни антиоксидантни и придобивки за зачувување на колаген, помагајќи да се спречат неправилностите на тенот на кожата и губење на цврстината.

ПОВЕЌЕКРАТНО ДЕЈСТВО

  • Безживотна, уморна кожа?
  • Неизедначен тен на кожата?
  • Груба текстура на кожата?
  • Темни дамки?

Дерматолошки докажани резултати

91% потврдиле посветол, подобар изглед на тенот

96% препорачале на други корисници

*Плацебо-контролирано истражување, 46 волонтери, 4 недели употреба Инстантно РАЗБУДИ МЕ

Енергетската формула го оживува изгледот на уморна, слаба кожа, правејќи ја свежа и прекрасно сјајна.

Погоден за секојдневна употреба. Особено корисен да и помогне на вашата кожа да се опорави по студените, темни зимски месеци, или изложување на сонце.

Главни извадоци од формулата

ГЛУКОЗИД НА АСКОРБИНСКА КИСЕЛИНА

Високоактивна и стабилизирана форма на витамин Ц, поседува одлична способност да ја пенетрира кожата.

Се спротивставува на оксидативниот стрес и деградацијата на колагенот, ја осветлува безживотната кожа, дава поизедначен тен  и го спречува појавувањето на темни дамки.

ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Интензивно хидрира и помага во одржување на оптималното ниво на влажност во кожата, одржувајќи ја мека и еластична.

ЕКСТРАКТ ОД АЛГИ

Богата со антиоксиданти и други биоактивни соединенија, ја смирува и балансира кожата, истовремено поддржувајќи ги ефектите кои го зголемуваат сјајот и кои пркосат на стареењето.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте секојдневно на чиста кожа. Користете секојдневно или како курс за третман 2-3 пати годишно. Избегнувајте директно изложување на сонце по нанесувањето. Користете крема за сончање.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PENTYLENE GLYCOL, CETEARYL ALCOHOL, ASCORBYL GLUCOSIDE, ISOAMYL LAURATE, BETAINE, DICAPRYLYL CARBONATE, SODIUM PCA, AROMA, POTASSIUM HYDROXIDE, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), RICINUS COMMUNIS (CASTOR) OIL, TOCOPHEROL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, SODIUM PHYTATE, ASCOPHYLLUM NODOSUM (BROWN ALGAE) EXTRACT, CITRIC ACID, CI 77492 (IRON OXIDE), LIMONENE, CITRONELLOL, LINALOOL, GERANIOL, CITRAL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.