NOVEXPERT Magnesium Млечен чистач за лице

200 мл

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
МАГНЕЗИУМ • ПРЕБИОТИЦИ • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

1,160.00 ден

SKU: 3661467002326 Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 

ЈАПОНСКИ МЕТОД: нанесете со врвовите на прстите, масирајте и исплакнете со млака или студена вода.

ЕВРОПСКИ МЕТОД: користете вата или еколошко крпче за повеќекратна употреба за целосно отстранување на шминката. Проследете со прскање со спрејот Magnesium Mist.

Фреквенција на употреба: еднаш или двапати на ден.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, PALMITIC ACID°, STEARIC ACID°, GLYCERYL STEARATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, DICAPRYLYL CARBONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE°, LACTOBACILLUS FERMENT°, MAGNESIUM PCA°, LAURYL GLUCOSIDE°, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE°, GLYCERYL CAPRYLATE°, XANTHAN GUM°, ARGININE°, SCLEROTIUM GUM°, TRIHYDROXYSTEARIN°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°, SODIUM PCA°, PHYTIC ACID°, CITRIC ACID°, TOCOPHEROL°

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.