Main Days Lilah Чанта

Зелената боја оди со сè! Lilah in green ќе те инспирира за храбри модни комбинации.

1,250.00 ден

Опис

Main Days е бренд за ташни и торби започнат од мајка (Лидија) и ќерка (Кристина). Овој проект е обид за реобмислување и редефинирање на класичната ташна. Main Days ташните се изработени од текстилни материјали, лесни за комбинирање, но и за одржување за оние кои се во постојано движење и за оние кои секој ден го сметаат за главен ден.

Ташните се изработувани и шиени од Лидија, а дизајнот е резултат на заеднички разговор и меѓусебно едитирање.

Lilah е изработена од полиестер. Се одржува во машина за перење на температура од 30 степени.

Димензија:  39 х 20 (со рачките 37 см.)

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.