MAIN DAYS The Summer bag Чанта

The Summer bag

1,750.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

Main Days е бренд за ташни и торби започнат од мајка (Лидија) и ќерка (Кристина). Овој проект е обид за реобмислување и редефинирање на класичната ташна. Main Days ташните се изработени од текстилни материјали, лесни за комбинирање, но и за одржување за оние кои се во постојано движење и за оние кои секој ден го сметаат за главен ден.

Ташните се изработувани и шиени од Лидија, а дизајнот е резултат на заеднички разговор и меѓусебно едитирање.

Summer e изработена од памук.

Се одржува во машина за перење на температура од 30 степени.

Димензија: 32 х 15 x 30

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.