MEDELA Contact Nipple Shields Контактни штитови за брадавки

770.00 ден

SKU: Недостапно Категории: ,

Опис

Специјално дизајниран облик за контакт на бебето со природниот мирис на кожата на мајката.

 

Начин на употреба: Измијте ги рацете со сапун и вода, исчистете ја градата и околниот дел. Навлажнете ја силиконската брадавка со вода да се залепи добро на градата. Притиснете го врвот така што тој да дојде скоро наопаку завртен и фатете ги крилцата на брадавката. Покријте ги дупчињата со средниот прст и поставете ја над вашата брадавица. Отворениот дел треба да е свртен кон носето на бебето. Проценете ја големината на вашата брадавица така што сил. б. да легнува удобно, а брадавицата лесно да се смести во шуплината без притискање.

Состав: силикон.

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Од хигиенски причини, производот не може да се врати по отворањето.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.