MEDELA PureLan Nipple Cream Ланолин крема за брадавици

430.00 ден690.00 ден

SKU: Недостапно Категории: ,

Опис

100 % чист ланолин за природна нега за осетливи и суви брадавици, хипо-алергена и без вештачки адитиви и конзерванси. Идеална крема која ги штити брадавиците од сушење за време на бременост, доењето и лактација и помага да се надополни природната маснотија која е намалена со честото доење. Нема потреба од отстранување пред доењето. Не остава траги на облеката. Пурелан кремата е многу безбедна, може да се користи и за сува бебешка кожа(пр.кај потсечени усни и суви ноздрви при прекумерено секнење при настинка).

Упатство за употреба и подготовка на брадавки: Измијте ги рацете пред употреба. По доењето, исцедете малку млеко и размачкајте преку брадавиците и околу нив и оставете да се исуши. Потоа нанесете мала количина од PuleranTM100. Не треба да се отстранува пред доењето.

Состав: 100% ултра чист ланолин UPS/ EP1.Природен, без адитиви и конзерванси. 1USP:U.S. Phaemacopoela; EP:European Phaemacopoeia.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.