Промоција!

MORGAN’S Крем за ладење на скалпот

100 мл

890.00 ден

SKU: 10027 Категории: , ,

Опис

Идеален за ладење и смирување на иритираниот и сув скалп.
Содржи природни екстракти од еукалиптус, рузмарин и зелен лимон (лимета), како и пчелин восок кој ја привлекува влагата врз кожата, а со тоа го хидрира сувиот скалп. Збогатен со масло од пченични р’кулци кое содржи витамин Е, антиоксиданси и хранливи материи за навлажнување и подмладување на скалпот.
Богат со сулфур, кој е особено ефикасен во лекувањето на скалпот со тоа што го намалува лачењето на лојните жлезди и го намалува на воспалението.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.