MOSSA Love Yo Self Сет од маска и масло за лице

1,720.00 ден

Опис

Богато со моќни витамни и нутриенти, ова сочно дуо енергизира уморна и безжвотна кожа, оставајќи ја мека, полна и прекрасно сјајна.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа, особено жедна и уморна кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

Масло за лице: масирајте неколку капки од маслото на кожата на лицето и вратот, проследете со крема за хидратација. Алтернаривно, промешајте со дневната, или ноќна крема од MOSSA која ја преферирате.

Мулти-маска: може да се користи на два начини. Како маска: нанесете дарежливо на чиста кожа, оставете да делува 20 минути, избришете го вишокот. Како ноќна крема: нанесете тенок слој на чисто лице и нека отстои во текот на ноќта. Препорачливо да се користи неколку пати во неделата.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.