MUSHIE Силиконска чаша за ужина

950.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Изработена со две мали рачки за лесно држење од страна на малите раце, нашата силиконска чашка за ужина е отпорна на истурање, па така секое бебе може да ја носи дури и во движење. Мекиот отвор ги осигурува рацете на бебето, и истите лесно можат да се лизгаат внатре и надвор, истовремено чувајќи ја храната безбедно внатре.

Направено е со силикон за храна и без хемикалии.

Инструкции за нега:
Безбедно е за миење во машина за садови.
Ако миете рачно, проверете дали е сува после сушењете.
Може да издржи на температури од -40 степени до 392 степени.

Предупредување: Потребен е надзор за возрасни додека производот се користи. Бебињата и децата не треба да остануваат сами со какви било производи за хранење во кое било време.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.