NACOMI 7 Oils Hair Natural Hot Oil Treatment Третман за коса

100мл

1,170.00 ден

Нема на залиха

Опис

Природен третман за коса со 7 масла кои имаат одлични дејства за косата. Ја обновуваат оштетената коса и ја одржуваат здрава и сјајна. Со користење пред миење на косата се создава заштитна мембрана на влакното, превенирајќи оштетување и дехидрација на косата при миењето со шампони. Косата после миење има здрав сјај и не е наелектризирана.

Состав:

Macadamia Ternifolia Seed Oil, Glycine Soja Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cocos Nucifera Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Parfum, Tocopheryl Acetate.

Како се користи:

Нанесете од маслото на сува коса, преку должината на косата. Завиткајте ја во пешкир, и оставете да делува преку ноќ или минимум 30мин. Измијте ја со шампон.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.