NACOMI Natural Scalp Care Mask Маска за коса

50мл

1,080.00 ден

Нема на залиха

Опис

Природен третман за скалпот со 4 екстракти и 4 масла – nettle extract, horsetail extract, fenugreek extract, ginger extract, argan oil, black seed oil, tamanu oil, castor oil. Здрав скалп е клуч на здрава и убава коса. Уникатен бленд кој овозможува длабинско навлажнување и потхранување на скалпот со цел да се превенира негова иритација или опаѓање на коса. Го смирува иритираниот скалп и поттикнува раст на коса, како и згуснување, сјај и волумен на косата. Прави нежна ексфолијација на кожата на скалпот.

Состав:

Ingredients (INCI): Ricinus Communis Seed Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Equisetum Arvense Extract, Urtica Dioica Extract, Trigonella Foenum-Graecum Seed Extract, Zingiber Officinale Root Extract, Tocopheryl Acetate, Cinnamyl Alcohol, Linalool, Limonene.

Како се користи:

Нанесете на сув скалп со нежна масажа. Оставете да делува 30-60мин. Исплакнете со шампон и вода, продолжете со останатите третмани по желба и според потребите на косата, како на пример регенератор, маска и слично.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.