NACOMI Next Level Niacinamide 20% Серум за лице

30 мл.

999.00 ден

Категории: , , ,

Опис

Специјален серум за интензивна нега против флеки и хипперпигментации, со цел изнедначување на тенот на кожата, особено на кожа склона кон акни. Комбинацијата од 20% ниацинамид, алфа арбутин, витамин Ц и азелоглицин е ултра добитна комбинација со мултифунцкионално дејство. Формулација збогатена и со хијалуронска киселина и трехалоза, за да се овозможи бенефит на хидратација, превенција на дехидрација и супер смирувачки ефекти при третирање на кожата со овој производ. Ниацинамидот додатно го регулира себумот, со цел превенција на митесери и акни. Производ кој во една формула ги содржи повеќето од највидно докажаните компоненти во борбата со флеки и старечки дамки. Со долгорочно користење и во комбинација со редовно користење на СПФ, флеките и пигментациите ќе бидат видно намалени, а и ќе се постигне ефект на превенција на нови.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.