NAMIKKA Effortless Slip Фустан

Effortless Slip фустан во animal print , искомбинирај го со сандали и омилени патики- секако ќе изгледаш секси as hell!

3,500.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , Ознака:

Опис

Девојките од Namikka го создадоа најлесниот, најлелеавиот и најлесниот slip dress којшто би можел да го поседуваш ever! Направен во animal print, изработен од свила и црна чипка, навистина е звезда на шоу-то! Толку е удобен што навистина можеш да заборавиш дека воопшто носиш нешто на себе. Искомбинирај го со сандали и омилени патики- секако ќе изгледаш секси as hell!

Namikka е моден бренд, новороденче на онлајн продажната сцена. Основачки на брендот се две сестри – Марта и Јана. Името на брендот- NAMIKKA доаѓа од јапонскиот јазик – нивниот збор за “бран”, и тоа не е случајно. Размислувајќи за нивниот концепт  и што е она кое би сакале да го понудат на нивните клиенти,  девојките од Namikka доаѓаат до заклучок дека не сакаат да им понудат само продукт туку и потсетник на слободата  како ултимативна форма на среќа и дека носењето на парче облека кое ќе ја направи жената да се чувствува пријатно, комфорно и самоуверено во својата кожа ќе и служи и како потсетник дека во нејзина моќ се сите “бранови” промена кои ги има на ум.

Девојките се целосно вклучени во сите чекори од производството на едно НАМИККА парче. Дизајните ги изработуваат сами и со особена грижа ги избираат материјалите од кои парчињата се изработени. Тие се шијат во склоп на мала шнајдерска работилница, со ограничен број на текстилни работнички и нивната максима е приоритизирање на квалитетот пред квантитетот, како и грижа за условите и правата на секој кој со својот труд допринесува кон производот.

100% Свила

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.