NEOGEN Dermalogy Real Ferment Micro Essence

Лесен немасен заштитен фактор со висока UV заштита кој овозможува дополнителна хидратација, смирување и контрола на себум.

50 мл

2,230.00 ден

Категории: ,

Опис

Neogen Dermatology Real Ferment Micro Essence е хидратантна есенција формулирана со 93% комплекс на био-ферментирани состојки која обезбедува длабока хидратација и осветлување на кожата. Сите состојки во оваа есенција се формулирани на начин кој ја прави кожата мека и нежна на допир, дава природен сјај и изглед на здрава и младешка кожа. Меѓу другото есенцијата е формулирана со bifida ferment lysate, saccharomyces ferment filtrate, birch juice, aspergillis ferment и rice extract.

Bifida ferment lysate: ја зголемува еластичноста на кожата, го подобрува тенот и овозможува интензивна хидратација.

Saccharomyces Ferment Filtrate: ја зголемува еластичноста на кожата и ја хидрира кожата.

Betula Alba Juice (Birch Juice): овозможува интензивна хидратација

Aspergillis ferment: го подобрува изгледот на брчите, ја светлува и хидрира кожата

Rice Ferment Filtrate: антиоксиданс кој ја осветлува и хидрира кожата

Оваа лесна есенција лесно се впива и не остава леплив финиш. Одговара на сите типови кожа.

 

Како се користи:

На чиста и сува кожа, ставете соодветна количина од есенцијата на дланките, размачкајте или тапкајте на целото лице и врат додека да се впие.

Состав:

Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Betula Alba Juice, Rice Ferment Filtrate (Sake), Aspergillus Ferment, Glycerin, Dipropylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Water, Betaine, Camellia Sinensis Leaf Extract Ethylhexylglycerin, Trehalose, Lactobacillus, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Trideceth-10, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, 1,2-Hexanediol, Tropolone, Allantoin, Butylene Glycol, Coptis Japonica Extract, Arginine, Hydroxypropyl, Methylcellulose, Hydrogenated Lecithin, Calcium, Carbonate, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Niacinamide, Dextrin, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Phenoxyethanol, Histidine, Methionine, Cysteine

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.