NOVEXPERT Trio Zinc Спреј за лице против акни

150 мл

485.00 ден

Категории: ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Држете на 30 см. од лицето, затворете ги очите и прснете 2-3 пати за да го покриете целото лице. Оставете го 10 секунди да делува, потоа исушете го. Може да се користи:

  • Како тоник по чистење
  • За инстантно матирачко дејство
  • Како освежувач за кожата
  • За фиксирање на шминка

ШТО ДРУГО?

Trio-Zinc Mist спрејот може да се користи во било кој дел од денот, за инстантно да ја прочисти и матира кожата, без притоа да ја пресуши. Направете се во 16 секунди: Прскајте 3 секунди, оставете го 10 секунди да делува и нежно исушете го за уште 3 секунди.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, ZINC GLUCONATE°, ZINC PCA°, ZINC LACTATE°, NITROGEN°.

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.