NOVEXPERT Hyaluronic Acid Мицеларна вода за сите типови на кожа

200 мл

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ • ГЛИЦЕРИН

1,160.00 ден

SKU: 3661467002371 Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИНанесете неколку капки од мицеларна вода на вата. Нанесете на лицето, очите и вратот, со движења одвнатре нанадвор, за да ја отстраните шминката и да ја исчистите кожата.

Фреквенција на користење: наутро и/или навечер.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, BUTYLENE GLYCOL°, GLYCERIN°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, LACTOBACILLUS FERMENT°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, CITRIC ACID°, PHYTIC ACID°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.