NOVEXPERT Magnesium Спреј за лице за иритирана кожа

150 мл

 

485.00 ден

SKU: 3661467002487 Категории: , ,

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Држете на 30 см. од лицето, затворете ги очите и прснете 2-3 пати за да го покриете целото лице. Оставете го 10 секунди да делува, потоа исушете го. Може да се користи:

-За смирување на кожата

-Како тоник по чистење и/или отстранување на шминка

-Како освежувач за кожата

-За фиксирање на шминка

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, MARIS SAL (SEA SALT)°, NITROGEN°.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.