NOVEXPERT Mini Hyaluronic Acid Booster Серум за лице со хиалуронска киселина

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
480мг. ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

10 мл

1,230.00 ден

Опис

Хиалуронска киселина, најважната супстанца за младиот изглед на вашата кожа, заслужува база којашто одговара на нејзината ефикасност. Мисијата е завршена со овој ултрахидратантен, измазнувачки, anti-aging серум.

– единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
– производи формулирани од доктори
– погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
– произведени во Франција
– вегански производи

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете 2 до 3 капки дневно на целото лице и врат. Овој серум може да се користи самостојно или пред вашата вообичаена крема. Не чекајте помеѓу нанесувањето на серумот и вашата крема. Оставете да се впие 5 минути пред вашата шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер. Со консумирање 2-3 капки на ден, серумот ќе ви трае помеѓу два и три месеци.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, PROPANEDIOL°, SODIUM LACTATE°, SODIUM HYALURONATE°, PERFUME (FRAGRANCE)°, SODIUM PCA°, ARGININE°, LACTOBACILLUS FERMENT°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PHYTIC ACID°, XYLITYLGLUCOSIDE°, ANHYDROXYLITOL°, XYLITOL°, GALACTARIC ACID°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°.

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.