NOVEXPERT Mini Hyaluronic Acid Крема за лице

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕНИ АЛГИ • ЕКСТРАКТ ОД БРОКУЛИ

735.00 ден

Опис

Повеќе личи на перфузија на емулзирана хиалуронска киселина! Со два клучни елементи: дејство на исполнување и ефект на затегнување, позитивно оценет од повеќе од 77% од тест корисниците**.

– единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
– производи формулирани од доктори
– погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
– произведени во Франција
– вегански производи

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со нежни кружни движења нанесете ја кремата на целото лице и врат. Оставете ја да се впие 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: наутро и/или навечер.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, GLYCERIN°, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER*°, BUTYLENE GLYCOL°, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°, SUCROSE STEARATE°, TREHALOSE°, PERFUME (FRAGRANCE)°, SUCROSE DISTEARATE°, ARGININE°, SODIUM HYALURONATE°, GLYCERYL CAPRYLATE°, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT°, XANTHAN GUM°, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, PYRUS MALUS (APPLE) SEED EXTRACT°, COMMIPHORA MUKUL RESIN EXTRACT°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°, CITRIC ACID°, PHYTIC ACID°, BRASSICA OLERACEA ITALICA (BROCCOLI) EXTRACT°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°, SILYBUM MARIANUM EXTRACT°.

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
24.5% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.