NOVEXPERT Mini Trio Zinc Пенлив гел за лице против акни

ЧИСТЕЊЕ • ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ
ТРИ ВИДА НА ЦИНК • БАКАР • ЕКСТРАКТ ОД ИРСКИ МОВ

30 мл

250.00 ден

Опис

Дали може еден anti-pollution чистач вистински да делува како третман против акни и флеки? Клинички студии имаат прикажано неспорни докази во корист на нашиот пенлив гел.

– 98.8% од нечистотиите од загадувањето се елиминирани*
– 30% намалување на недостатоците по 28 дена…**

– единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
– производи формулирани од доктори
– погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
– произведени во Франција
– вегански производи

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице, масирајте, па потоа исплакнете.

Фреквенција на употреба: еднаш дневно, препорачливо навечер (двапати на ден, препорачливо само за мрсна кожа). За другите типови на кожа, употребата на спрејот Trio-Zinc Mist наутро е доволна.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, SODIUM CITRATE°, COCO-GLUCOSIDE°, CITRIC ACID°, BUTYLENE GLYCOL°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, COPPER PCA°, ZINC GLUCONATE°, ZINC PCA°, ZINC LACTATE°, GLYCERIN°, XANTHAN GUM°, ENANTIA CHLORANTHA BARK EXTRACT°, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) EXTRACT°, PHYTIC ACID°, OLEANOLIC ACID°, PANCRATIUM MARITIMUM EXTRACT°.

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT
Листата на состојки употебена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.