NOVEXPERT Mini Vitamin C Пена за чистење лице

ЧИСТЕЊЕ • ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
ВИТАМИН Ц • ЦИНК • АЛОЕ ВЕРА

40 мл

370.00 ден

Опис

Една единствена рутина со 3 дејства: чистење, отстранување на шминка и ексфолијација. Секојдневен ефект на „нова кожа“.

– единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
– производи формулирани од доктори
– погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
– произведени во Франција
– вегански производи

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја пената на навлажнето лице.  Оставете ја 20 секунди да делува, потоа масирајте 10 секунди, исплакнете и исушете го лицето. Чистење еднаш дневно, по можност навечер е доволно. Исто така е идеална како превентивен третман за поткожни влакна на брадата кај мажите.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, COCO-GLUCOSIDE°, DECYL GLUCOSIDE°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, GLUCONOLACTONE°, CITRIC ACID°, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ASCORBYL GLUCOSIDE°, ZINC PCA°, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT WATER*°, GLYCERYL CAPRYLATE°, SODIUM COCOYL GLUTAMATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°, PHYTIC ACID°, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT°.

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20.6% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.