NOVEXPERT Trio Zinc Флуид против акни и иритации

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ТРИ ВИДА НА ЦИНК • БАКУХИОЛ • ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС

  • Главни активни состојки – 3 вида на цинк
  • Земја на потекло – Франција
  • Максимален рок на траење – 36 месеци
  • Брендови – Novexpert

1,530.00 ден

SKU: 3661467002197 Категории: , ,

Опис

ПРИКАЗНАТА ЗА PURIFYING FLUID

Сите некогаш сме си помислиле…„На 30 години, нема повеќе мозолчиња, конечно убава кожа!“ Но, сепак мора да се соочиме со фактите: загрижувачките недостатоци сеуште постојат. Зошто опстојуваат и кога сме возрасни? Ова е прашање, кое ја фасцинира научната заедница, особено бидејќи овој феномен сега ги засега дури околу 40% од возрасните*.

Нашата „модерна“ храна е главниот виновник за зголемувањето на еден вид на молекули, кој е лоциран во значителен број во кожата – IGF-1. Имено овој молекул од видот IGF-1 е познат по интензивното стимулирање на кожните недостатоци.

Тимот на Novexpert беше инспириран од ова откритие, да ги селектира најдобрите „анти IGF-1“ активни состојки, а истовремено да создаде anti-ageing нега: 2 во 1 производ!

РЕЗУЛТАТИ:

ПОЧИСТА КОЖА*

90% од волонтерите си ја забележале својата кожа како почиста по 28 дена употреба.

ПРОЧИСТЕНА КОЖА*

91% од волонтерите си ја забележале својата кожа како прочистена по 28 дена употреба.

МАТИРАНА КОЖА*

86% од волонтерите си ја забележале својата кожа како матирана по 28 дена употреба.

*Тест на потрошувачи – 18 потрошувачи. % на задоволство по 28 дена употреба.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете точки по целото лице и масирајте со нежни кружни движења, се додека не  се впие во кожата. Мала количина од производот е доволна. Оставете го да делува 5 минути пред да нанесете шминка.

Фреквенција на употреба: еднаш или двапати дневно (наутро и/или навечер).

Може да се користи и само за делови од лицето (челото, околу усните и сл.).

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, BUTYLENE GLYCOL°, ARACHIDYL ALCOHOL°, GLYCERIN°, UNDECANE°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, LACTOBACILLUS°, BEHENYL ALCOHOL°, PARFUM (FRAGRANCE)°, TRIDECANE°, CETEARYL ALCOHOL°, LAUROYL LYSINE°, ZINC GLUCONATE°, ZINC PCA°, ZINC LACTATE°, BAKUCHIOL°, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT°, TOTAROL°, LAURIC ACID°, BISABOLOL°, ENANTIA CHLORANTHA BARK EXTRACT°, SCLEROTIUM GUM°, ARACHIDYL GLUCOSIDE°, HARUNGANA MADAGASCARIENSIS EXTRACT°, XANTHAN GUM°, ARGININE°, TOCOPHEROL°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT°, BENTONITE°, GLYCERYL CAPRYLATE°, COCOS NUCIFERA (COCONUT) FRUIT EXTRACT°, TRIHYDROXYSTEARIN°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL°, CETEARYL GLUCOSIDE°, OLEANOLIC ACID°, CITRIC ACID°, PANCRATIUM MARITIMUM EXTRACT°.

°100% состојки од природно потекло сертифицирано од независна организација за сертифицирање.
Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.