OLIVAL Амино Гел за чистење на лице

150 мл

610.00 ден

Категории: , ,

Опис

Оливал Амино гелот е хидратантен гел кој исклучително нежно ја чисти кожата од остатоците на шминка и нечистотија и ја припрема за остатокот од производите за нега.

Збогатен е со бетаин, полиглутаминска киселина, алантоин, екстракт од сладок корен и алое вера, кои заеднички, длабински ја хидрираат кожата, спречуваат нејзино сушење и делуваат противвоспалително и смирувачки. Амино гелот совршено одговара на сите типови кожа и е идеален како втор чекор во чистење на лицето.

Употреба: По отстранувањето на шминката и нечисторијата со Оливал Микроемулзијата, нанесете неколку испумпувања од Амино гелот на дланките, масирајте на влажно лице, исплакнете и продолжете со остатокот од негата.

Состојки: Aqua, Decyl Glucoside, Glycerin, Xanthan Gum, Betaine, Lactic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Sodium Polyglutamate, Sodium Levulinate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.