OLIVAL Чичково масло за коса

60 мл.

270.00 ден

SKU: 3859888340657 Категории: , ,

Опис

Маслото од чичек го спречува опаѓањето на косата и сувиот првут, па така, одлично надополнување е на Оливал Шампонот од чичек. Екстрактот кој се добива од коренот на чичек, покрај тоа што има позитивен ефект врз зајакнување на коренот, растот и квалитетот на косата, се користи и за лечење на разни кожни болести како сува себореја. Маслото од чичек надалеку е познато по своето исцелувачко, антивоспалително и антимикробно дејство, а неговите главни активни состојки се инулин, етеричното масло и танин.

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА МАСЛОТО ОД ЧИЧЕК:

  • КАКО ПАКУВАЊЕ ЗА КОСА – вмасирајте го маслото на сува коса и замотајте ја со топол пешкир или марама. Оставете да делува преку целата ноќ или измијте ја косата по 30 мин. со Оливал Шампонот од чичек.
  • ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА – за подобар сјај на косата нанесете неколку капки од маслото на дланките и рамномерно распределете го по врвовите на косата.

Тип на коса: Сува, оштетена и ретка коса.

Состојки: Paraffinum Liquidum, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Arctium Lappa Root Extract, Isopropyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Beta-Carotene, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Limonene

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.