OLIVAL Хранлив пилинг со масло од смил

75 мл.

310.00 ден

SKU: 3859892751104 Категории: , ,

Опис

Збогатен со етерично масло од смил, масла од сусам и фино иситнети зрнца од коски од маслинки и кајсија, Пилингот за лице ефективно ја чисти кожата на лицето, ја остава мазна, нахранета и свежа.

Употреба: Нанесете од пилингот на влажно лице, нежно масирајте, оставете да делува 2 до 3 минути и исплакнете со млака вода.

Тип на кожа: Сува и чувствителна кожа.

Производот е формулиран според принципите на зелената хемија, односно не содржи микропластика.

Состојки: Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Glycerin, Prunus Armeniaca Seed Powder, Olea Europaea Seed Powder, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Helichrysum Italicum Flower Oil, Limonene, Linalool

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.