OLIVAL Рицинусово масло за коса, трепки и веѓи

60 мл.

300.00 ден

SKU: 3859893186486 Категории: , ,

Опис

Ладно цедените масла од кокос и рицинус прават благотворна комбинација за јакнење на косата и виталност на скалпот. Додека кокосовото масло ја храни косата и брзо се апсорбира во нејзината структура, маслото од рицинус ја згустнува косата, го негува скалпот и го поттикнува нејзиниот раст. Маслото се препорачува да се користи како пакување за коса, пред миење.

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА МАСЛОТО ОД КОКОС-РИЦИНУС:

  • КАКО ПАКУВАЊЕ ЗА КОСА – вмасирајте го маслото на сува коса и замотајте ја со топол пешкир или марама. Оставете да делува преку целата ноќ или измијте ја косата по 30 мин. со шампон.

Тип на коса: Сите типови на коса.

Состојки: Ricinus Communis Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Citrus Limon Seed Oil, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Limonene, Citral

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.