OLIVAL Корективен ЦЦ крем

50 мл.

700.00 ден770.00 ден

SKU: Недостапно Категорија:

Опис

Корективниот CC крем е совршена комбинација од етерично масло од смил, хранливи масла, витамини – биотин (Витамин Х), токоферол (Е), пантенол (Б5) и минерални пигменти кои беспрекорно ја негуваат кожата и ја изедначуваат бојата на тенот. Кремот нуди лесна до средна покривност на неправилностите, ја смирува и храни кожата и ја заштитува од сонцето со помош на заштитниот фактор СПФ12.

Употреба: Нанесете го кремот на чисто и суво лице, а отстранете го со Оливал Мицеларните раствори или Оливал Негувателно млеко за лице. За да постигнете матиран ефект, ЦЦ кремата “финиширајте” ја со камена пудра.

Тип на кожа: Сите типови на кожа.

*Производот не е ставен под ПОТРЕБИ НА КОЖА бидејќи е наменет за СИТЕ ТИПОВИ на кожа.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.