OLIVAL Масло за тело

50 мл.

800.00 ден

SKU: 3859893186646 Категории: , ,

Опис

Кристалното суво масло со сребрени честички и дава свежина на вашата кожа при тоа правејќи ја неодоливо мека и нежна. Го истакнува сјајот на косата. По аплицирањето не ја масни кожата поради брзото апсорбирање. Се користи за лице, тело и коса. Содржи природни масла од бадем, макадамија и роза.

Тип на кожа: Сите типови на кожа. Не се препорачува за кожа на лице склона кон неправилности како запушување на пори, мозолчиња и акни.

Состојки: Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Myristate, Diethylhexyl Adipate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Rosa Canina Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Parfum, Tocopheryl Acetate, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Calcium Aluminium Borosilicate, Silica, CI 77891, CI 77861

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.